2022 m. liepos pabaigoje organizuojama jubiliejinė 10-oji Lietuvos medinio burinio laivyno regata „Burpilis“ suburia virš 10 mažesnių ir didesnių burvalčių iš viso pamario. Mediniai korpusai ir drobės burės kasmet papuošia marias ir primena laikus, kai žmogaus gyvenimas priklausė nuo vandenų ir vėjų. Tai puiki proga pažinti išskirtinę pamario krašto gamtą ir kultūrą. Regata – būdas išsaugoti atmintį apie Lietuvos vandenų istorinę laivybą, senuosius buriavimo principus ir tradicinę laivadirbystę, didinti Lietuvos medinio burinio laivyno matomumą.

Šiais metais regatoje planuoja dalyvauti kurėnai „Süd-1“ (Klaipėda), „Sturm-1“ (Šturmai), „Kuršis“ (Nida), mažasis kurėnas „Germanika“ (Kintai), vytinės „Vytautas Didysis“ (Šturmai) ir „Jūratė“ (Šilutė), sielininkų valtis „Vytis“ (Šturmai), venterinės valtys „Juoda meška“ (Kintai), „Rusnietis“ (Rusnė), „Rusnietė“ (Rusnė) ir „Pakalnės vingis“ (Rusnė), reisinė „Dreverna“ (Dreverna). Marių vandenis „Burpilio“ regatoje pirmą kartą skros nauja autentiško tradicinio laivo replika – Kintuose į vandenį nuleista kilinė burvaltė „ungurinė“.

Kalendorius

Liepos 23 d. laivų suplaukimas į Minijos kaimą ir vakarinė „Mingės flotilė“. Planuojamas vakarinio plaukimo laikas – 20–23 val.   

Liepos 25–26 d. įvadinis etapas Nemuno delta / Ventė–Nida. Planuojamas atplaukimo į Nidą laikas (26 d.) – 17–20 val.  

Liepos 27 d. Eduardo Jonušo vardo I etapas Nidoje, trikampė distancija priešais uostą. Plaukimo laikas – 11–15 val.  

Liepos 28 d. Romaldo Adomavičiaus vardo II etapas, Nida–Juodkrantė. Plaukimo laikas – 10–18 val.

Liepos 29 d. Jūros šventės vardo III etapas, Juodkrantė–Klaipėda. Plaukimo laikas – 11–16 val.

Liepos 30 d. regatos apdovanojimai ir „Dangės flotilė“ Klaipėdoje. 

Organizatorius: Tradicinių ir istorinių laivų asociacija

Kontaktai pasiteiravimui: Romualdas Adomavičius, +37065319212