Фотографическое общее (а) артистизм. Разговор с философом.

Фотографическое общее (а) артистизм. Разговор с философом.

Šiandien 16.00 val. FB platformose „Agila“, „Nerijos laboratorija“ ir „Lietuvos spaudos fotografų klubas“ kviečiame žiūrėti tiesioginę transliaciją – pokalbį su filosofu Liutauru Degėsiu ir Kuršių nerijoje vykusio fotografų plenero „Uždaros teritorijos“ dalyviais, moderuojamą fotomenininko Jono Staselio. Apie matantį mąstymą ir mąstantį matymą bei kitas kūrybines strategijas ir pulsuos šis pokalbis virtualioje erdvėje tarp kūrėjų.

Filosofas Liutauras Degėsys rugsėjo mėnesio „Nemune“ intrigavo suprasti, kad supratę, galėtume suprasti kitaip ir dalinosi įžvalga:
„Mes visi rašome ir fotografuojame ne prietaisais ar instrumentais, bet žvilgsniu ir galva. Sugebame pamatyti ir parodyti pasaulį kitaip. Ypač – tą pasaulį, kuris slypi mūsų galvose, mintyse, sielose. Kurį reikia ištraukti iš galvos, „iš-galvoti“, padaryti matomą, prieinamą kitiems ir jiems parodyti – žodžiais, vaizdais, spalvomis, garsais. Mano giliu įsitikinimu, rodyti reikia ne kažkokią „tikrovę“, „gamtą“ ar „gyvenimą“. Demonstruoti tenka save – kaip tavyje lūžta, keičiasi, atsispindi, transformuojasi tas pasaulis.

„Panašiu metu, rugsėjo pabaigoje, jaunieji fotografai: Augustina Miknevičiūtė ©Lunaria, Domas Rimeika, Ieva Ližaitytė, Ieva Sutkaitytė, Juozas Petkevičius, Paulius Vepštas, lydimi kolegų Andriaus Repšio ir Jono Staselio, savoje kūrybinėje tėkmėje tyrinėjo nerijos aplinką.

Apie matantį mąstymą ir mąstantį matymą bei kitas kūrybines strategijas ir pulsuos šis pokalbis virtualioje erdvėje tarp kūrėjų.
Išsamiau L. Degėsio interviu žurnale „Nemunas“: http://www.nemunas.press/…/liutauras-degesys-suprask…/
Plačiau apie fotografijų plenero parodą „Uždaros teritorijos: tėkmėje“
https://fb.me/e/1TFinJOKw
FB renginys „Fotografinis bendruo(a)meniškumas. Pokalbis su filosofu.“
https://www.facebook.com/events/1018910358536479

Pranešime naudojama Domo Rimeikos fotografija iš serijos „Be žodžių“, 2020.

Pokalbis yra atviras visiems mylintiems kūrybą, pažinimą, atradimą, idėjas, transformaciją, veikimą ir yra sudėtinė jaunųjų fotografų plenero „UŽDAROS TERITORIJOS: JUDESYS“ ir Neringos kurorto 59-ojo gimtadienio programos dalis.

Projekto rengėjai:
VšĮ „Menų vektoriai“ ir VšĮ Lietuvos spaudos fotografų klubas

Projektą finansuoja:
Lietuvos kultūros taryba ir Neringos savivaldybė
Projekto partneriai ir rėmėjai:
Nidos kultūros ir turizmo informacijos centras „Agila“, Liudviko Rėzos kultūros centras, Kuršių nerijos nacionalinis parkas, UAB „Foto123“, poilsio namai „Guboja“, poilsio namai “ Kuršių kiemas“, šeimos kavinė „Sakutis“