Жонглер Джей Гиллиган на новой цирковой остановке в Ниде

Naujojo cirko stotelėje Nidoje – žonglierius Jay Gilligan
Жонглер Джей Гиллиган на новой цирковой остановке в Ниде

Rudenį Neringoje startavęs projektas „Naujojo cirko stotelė Nidoje“ kviečia į dar vieną, šįsyk virtualų susitikimą.

Žonglierius Jay Gilligan tiesioginės transliacijos iš savo studijos Švedijoje metu pasakos apie žongliravimo praeitį, dabartį ir ateitį, daug dėmesio skirdamas bendrai žongliravimo kultūros sąvokai.

Jay pristatys žongliravimo istoriją, kaip žongliravimas vystėsi iki šiol ir kokia galėtų būti žongliravimo ateitis. Virtualaus susitikimo metu jis aptars visus žongliravimo aspektus, įskaitant žongliravimo objektus, koncepcijas ir menininkus.

Jay Gilligan yra surengęs pasirodymus 33 skirtingose šalyse: solinius ir bendradarbiaujant su tokiomis trupėmis kaip „Spiegelworld“, „The Gandini Juggling Project“, „Cie Jérôme Thomas“, „Les 7 doigts de la main“, „Circus Cirkör“ ir „Cirque du Soleil“. Jay Gilligan taip pat dirbo žongliravimo mokytoju „Dans och Cirkushögskolan“ Stokholme (2000–2019), Švedijoje, ir išleido knygą apie šiuolaikinį žongliravimą pavadinimu „5 laimikiai“.

Šiuo metu Jay bendradarbiauja su „Cie Ea Eo“, Stokholme yra įkūręs savo šiuolaikinio cirko trupę „Kapsel“ (www.kapsel.se).

Jay Gilligan žongliravimo paskaitos tiesioginę transliaciją kviečiame stebėti gruodžio 18 d., 19 val. Nidos KTIC „Agila“ Facebook puslapyje. Paskaita vyks anglų kalba.

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.