ГЕОКЯУШИНГ опять в Ниде !!!

akimirka 1 scaled

Lietuvos kultūros sostinė grįžta prie didžiojo vandens. 2021-aisiais ja tampa Neringa, šį titulą ir simbolinį gintarinį medį perimdama iš Trakų.

Gruodžio 29 d., 19 val. kviečiame į virtualų kultūros medelio perdavimo Neringai renginį. Tebūnie tai ir priminimas, jog Lietuvos kultūros sostinė nėra baigtinis projektas – tai ženklas kokybiškos kultūros, didelių pastangų ir reikšmingų darbų, nenutrūkstamai keliaujančių po visą Lietuvą.

2020-aisiais Trakai vystė kultūros ratilų, kurie skleidžia ir įtraukia į kultūros vyksmą, idėją. Vandens ratilai skelbė naujienas iš praeities, dabarties ir skleidė žinią ateičiai, jų viduryje pulsavo širdies kardiogramą primenantis Trakų pilies motyvas.

Trakai – istorinė senoji sostinė, viduramžių valdovų rezidencija, Gediminaičių dinastijos lopšys ir tuo pačiu iki šių dienų išlikusi daugiatautė bendruomenė su ilgomis ir gražiomis tarpusavio sugyvenimo tradicijomis. Tapę kultūros sostine Trakai oriai liudijo šį statusą.

Projektą „Kultūros sala“ pristatanti Neringa 2021-aisiais, įveikus pandemijos bangas, kvies atrasti ramybę ir įkvėpimą bei pasinerti į naujas kultūrines patirtis gražiausiame Lietuvos kurorte.

Istorinis baltiškasis persipynęs su germaniškuoju kraštovaizdis, vėjų bei vandenų krašto charakteris yra Neringos savasties bei unikalumo pamatas, išskirtinumo ženklas.

„Kultūros salos“ projekto vizijoje šis išskirtinumo ženklas įgavo aritmetinę išraišką +1 ir tapo visos programos koncepcijos 4+1 pagrindu.

Unikalus Kuršių nerijos pasaulis šimtmečiais buvo kuriamas žmogaus ir gamtos jėgų. Išskirtinį kultūrinį kraštovaizdį jau 20 metų saugo UNESCO vėliava.

„Kultūros saloje“ ypatingai svarbi erdvė ir jos patyrimas. Neaprėpiamą erdvę vertina tiek čia gyvenantys žmonės, tiek gausiai Neringą lankantys turistai. 2021-aisiais „Kultūros sala“ stiprins ryšį tarp kūrybiško žmogaus ir gamtos, nes NERINGA – LEGENDA, KURI ĮKVEPIA.

Virtualus kultūros medelio perdavimo Neringai renginys gruodžio 29 d., antradienį, 19 val. bus transliuojamas Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“, Neringos savivaldybės, „Kultūros sala“ Facebook puslapiuose.