Vieta: prie Naglių g. 12, Nida
2020 m. rugsėjo 25 d. Nidoje buvo atidaryta ir pristatyta klaipėdietės Aidos Pečeliūnienės sukurta ir Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijai padovanota ekspozicija „Gyvenimas Kuršių nerijoje XIX a. viduryje“. Bendru Kuršių nerijos nacionalinio parko ir Neringos savivaldybės projektu gausiems kurorto lankytojams siekiama pristatyti dabar jau egzotiškai atrodantį gyvenimą smėlio pusiasalyje.
Šio projekto tikslas – kuo natūraliau parodyti anuometį Kuršių nerijos gyvenimą. Iš porceliano pagamintos ir to laikmečio drabužiais aprengtos 56 lėlės stato laivus, žvejoja, veža šieną, važiuoja pašto karieta, gaudo gintarą, bėga iš užpustytų namų, „mariose“ plaukioja 13 medinių burinių laivų.
„Šitas pasakojimas – apie paslaptingą, traukiantį, neįtikėtiną vėjo ir smėlio kuriamą pasaulį, apie smėlio juostą tarp dviejų vandenų, kur šiurpus varnų krankimas ir šaižus audrą pranašaujančių žuvėdrų klyksmas kausto prašalaitį. Apie čia gyvenančius nenuolankius bei savigarbos nepraradusius sumažlietuvėjusius kuršius – kopininkais vadinamus“, – rašoma kitoje ekspozicijos pusėje. Ten pamatysite ir daug įspūdingų XIX a. graviūrų iš Kęstučio Demerecko kolekcijos. Jos papildo maketą ir vaizdžiai pasakoja senąją Kuršių nerijos istoriją. Ekspozicijoje įrengtas apšvietimas, kuris daro ją ypač patrauklią sutemus.